Je to ale skutečně tak? Kolektivní imunita znamená, že velký kolektiv lidí je imunní vůči nemoci a proto ji nemůže dál šířit. Z tohoto pohledu jsou nejlepší hrází proti šíření covidu lidé, kteří jsou vůči této nemoci přirozeně imunní (nenakazí se ani při těsném kontaktu s nemocným) a lidé, kteří už nemoc prodělali. Tyto dvě skupiny lidí nemoc prokazatelně nešíří a přispívají tak ke kolektivní imunitě. Tečka!
A co ti očkovaní? Dokonce i výrobci vakcín nezastírají, že očkovaní mohou nemoc šířit. Milé děti - jak tedy očkovaní přispívají ke kolektivní imunitě? Logická odpověď je, že nijak. Tečka!
A abychom naši logickou hádanku vysvětlili i těm, co logiku používat neumí, povězme si jeden příběh z daleké země. V Británii se očkuje hodně, o tom není sporu. Lidé ani tolik nezvažují a rádi si nechají vakcínu píchnout. Je to v očkovacích strategiích náš vzor.
A v této daleké zemi žije jeden můj známý. Je to reálná postava a každý si jeho historku může ověřit přímo u něho - (na FB jako Nashud Lecaks). Prodělal covid a ležel s ním i v nemocnici. A toto mi dnes napsal:
"Nejdůležitější zjištění ale pro mě bylo, že ze všech pacientů v nemocnici v Blackburnu na covidovém oddělení (celkem 17 lidí), jsem BYL JEDINÝ NEOČKOVANÝ!!!
Všichni měli obě dávky, 200 kilový Daniel byl zde letos již potřetí, poprvé 3 týdny po druhé dávce. V UK se očkuje Astra Zeneca. Mě nakazil plně očkovaný bezpečák v práci! Rozumíš tomu? Fakt si nedělám prdel!"
Nechejte jeho slova doznít a zapojte mozek. Pořád věříte pohádce o kolektivní imunitě? Proč ženou lidi k očkování, když se nedaří pomocí očkování kolektivní imunitu vytvořit? Proč? Proč?
Ti inteligentnější z vás si umí na jednoduchou otázku - komu to prospívá - sami odpovědět. Holt logika je logika.